باند دوم محور خاش به زاهدان کلنگ زنی شد

به گزارش ایسنا با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار خاش، امامان جمعه شیعه و سنی،نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی و نیز نمایندگان مجلس شهرستان های سراوان و زابل، تعدادی از مدیران کل استانی و اعضای شورای اداری و جمعی از معتمدین شهرستان، از روند اجرای  راه آهن زاهدان به خاش  بازدید و کلنگ آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور خاش به زاهدان از سمت خاش به زمین زده شد.


فرماندار خاش در این مراسم ضمن خیر مقدم به مهمانان، گفت: ارتقا راه ارتباطی شهرستان خاش به شهرستان میرجاوه از فرعی به اصلی بطول ١٢٠ کیلومتر، ارتقا و بهسازی راه ارتباطی بخش پشتکوه با جمعیت بالغ بر ٢٠ هزار نفر و ١٨٠ پارچه آبادی، اتصال کارخانه سیمان خاش به راه آهن خاش-زاهدان  توسط یک خط ریلی بطول ٢٠ کیلومتر و بهسازی و آسفالت بافت فرسوده مرکز شهر از مطالبات مهم مردم منطقه است.


وی اظهار داشت: پروژه فاضلاب شهری خاش، تخصیص اعتبار جهت ١٠٠ تختخواب مصوب بیمارستان  خاش، تخصیص اعتبار پایش تصویری شهر خاش از دیگر درخواست های مردم خاش است.


در این مراسم همچنین  کلنگ احداث قطعه پنجم باند دوم محور خاش به زاهدان از سمت خاش بطول ۴١ کیلومتر با اعتبار اولیه بالغ بر ٣١١ میلیارد تومان توسط دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به زمین زده شد.


بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن زاهدان به خاش توسط دکتر نوبخت انجام پذیرفت و اعلام گردید راه آهن زاهدان به خاش تا پایان خرداد ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید