تجربه پیاده روی متفاوت با هدست واقعیت مجازی "مایکروسافت"

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، راه رفتن هم از حالا به بعد می‌تواند جذاب‌تر و متفاوت شود زیرا اکنون شرکت مایکروسافت با هدست جدیدی که ارائه کرده است این کار را برای شما آسان ساخته است.

محققان مایکروسافت اخیرا هدست واقعیت مجازی  و کوله پشتی مجهز به رایانه‌ای را توسعه داده‌اند که کاربر با استفاده از آنها می‌تواند پیاده روی متفاوتی را تجربه کند.

دریم‌واکر، پروژه جدید مایکروسافت است که  برای کاربران تجربه جدیدی را به ارمغان می آورد و شامل یک هدست واقعیت مجازی و یک کوله پشتی هوشمند است. هنگامیکه کاربران از خانه بیرون آمده و هدست مذکور  و کوله پشتی را پوشیدند، این هدست واقعیت مجازی اطلاعاتی در مورد محیطی که از آن می‌گذرند به آنها می‌دهد.

دریم‌واکر با استفاده از دوربین‌های هوشمند “آرجی‌بی” (RGB) ، داده‌های جغرافیایی و دیگر فناوری‌های موقعیت یابی در لحظه یک شبیه سازی سه بعدی از دنیای اطراف شما ایجاد می‌کند و موانعی مانند تیرهای برق ، بخش‌هایی که گل و درخت کاشته شده‌اند و عابران پیاده را در پیش چشم شما نمودار می‌کند. این پروژه به عنوان بخشی از “سمپوزیوم انجمن ماشین‌های حسابگر در مورد نرم افزار رابط کاربری و فناوری” (ACM Symposium on User Interface Software and Technology ) در نیواورلئان ارائه شده است.

براساس گزارشی از” ArsTechnica “، این فناوری حاصل یک پروژه قبلی که سعی در تجسم موانع محیطی برای کاربران در محیط‌های داخلی داشت، است.

دریم‌واکر همچنین می‌تواند در حین راه رفتن برای کاربران موسیقی نیز پخش کند تا آنها لذت بیشتری از قدم زدن ببرند.

این ابزار می‌تواند دقیقا همانند یک بازی، نقشه را برای کاربران بازگو کند تا همزمان که آنها راه می‌روند نه تنها لذت راه رفتن در دنیای مجازی را تجربه کنند بلکه از موانعی که سر راه آنها قرار دارد نیز باخبر شوند. این فناوری از پیکان زرد رنگ برای نشان دادن مسیر و هدایت کاربران برای گذشتن از موانع استفاده می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید