تشکیل بیش از ۵ هزار پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی کردستان

به گزارش ایسنا، نجیم حسینی،  ۱۸ مهرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان با اشاره به عملکرد شش ماه تعزیرات حکومتی اظهار کرد: در عرصه تخلفات کالا و خدمات سه هزار و ۳۳۸ پرونده برای متخلفان تشکیل شده که برای سه هزار و ۳۱۰ پرونده حکم صادر شده است.

وی افزود: در زمینه قاچاق کالا هزار و۹۴۰ پرونده برای متخلفان تشکیل شده که از این تعداد برای هزار و  ۱۳۹ فقره پرونده حکم صادر شده است و در بخش بهداشت و درمان نیز ۱۴۸ فقره پرونده تشکیل شده که تاکنون برای ۱۰۷ پرونده آن از سوی قضات تعزیرات حکومتی استان حکم صادر شده است.

حسینی اعلام کرد: در مجموع طی شش ماه گذشته ۵ هزار و ۴۳۱ پرونده تشکیل شده  که پنج هزار و ۳۹۶ پرونده آن رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: برای متخلفان این تعداد پرونده ۴۳۷ میلیارد و ۵۳۸ میلیون و ۳۸۴ هزار ریال جریمه در تعزیرات حکومتی استان کردستان صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان با اشاره به اینکه ۱۶۰ پرونده از این تعداد مربوط به قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی، سیگار و … بوده است، اعلام کرد: تمام رأی‌های تعزیرات حکومتی قابل تجدید نظر است.

وی با اعلام اینکه شعبات تعزیرات حکومتی شامل دادگاه تجدیدنظر و  رأی بدوی می‌شود، بیان کرد: شعبات تعزیرات حکومتی در تمام شهرستان های استان به استثنای دیواندره، سروآباد و دهگلان فعال است و در مرکز استان پنج شعبه رای بدوی و دو دادگاه تجدید نظر فعال است.

حسینی با اشاره به نظارت بهتر تعزیرات حکومتی با کمک مردم ، تاکید کرد: در این راستا سامانه‌های ۱۳۵ تعزیرات و ۱۲۴ صنعت، معدن و تجارت آماده دریافت گزارشات مردمی است.

وی یادآور شد:‌ تعزیرات حکومتی کردستان ۴۹۷ گشت و ۵۹۹ بازرسی به همراه دیگر دستگاه‌ها در این ۶ ماهه در سطح بازار استان انجام داده‌ است.

حسینی با اشاره به اینکه جرایم عرضه کالای قاچاق در بازار بیشتر از مبادی ورودی بوده و ۲ برابر ارزش کالاست، یادآور شد: تمام اقدامات تعزیرات حکومتی به منظور حمایت از حقوق مصرف کننده، حمایت ازتولیدات داخلی و فعالان اقتصادی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید