ثبت کمترین نرخ بیکاری فرانسه در ۶ سال اخیر

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۱.۷ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۷.۱  درصد رسید که این نرخ ۰.۵ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است.

شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۰ هزار نفر کاهش به ۳.۲۹۳ میلیون نفر رسید تا بدین ترتیب پایین ترین نرخ بیکاری در فرانسه از اکتبر سال ۲۰۱۳ تاکنون به ثبت برسد.

در عین حال نرخ بیکاری در بین جمعیت در سن کار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۴۷۰۰ نفر کاهش به یک میلیون و ۹۴۶ هزار نفر رسید. در حال حاضر ۴۵۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۱۳۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است. در بین جمعیت سالمند ( بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیکاران با ۴۰۰۰ نفر کاهش در مقایسه با دوره قبل به ۸۹۷ هزار نفر رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۹.۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است.

بهبود وضعیت بازار کار می تواند دستاورد ارزشمندی برای دولت امانوئل ماکرون باشد که در هفته های اخیر به دلیل اصرار بر انجام اصلاحات جنجالی نظام بازنشستگی زیر فشار سنگینی از جانب احزاب مخالف قرار گرفته است. اعتصابات کارکنان بخش های مختلف فرانسه در اعتراض به این لایحه که باعث ثبت طولانی ترین اعتصابات تاریخ معاصر این کشور نیز شده، نگرانی‌ها از وقوع رکود در اقتصاد فرانسه را تشدید کرده است.

با وجود کاهش نرخ بیکاری، فرانسه هنوز یکی از بالاترین نرخ های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید