رشد 83 درصدی حمل کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور

تیمور باقری بندر چابهار را یکی از بهترین مقاصد تخلیه کالاهای اساسی وارداتی عنوان کرد و افزود: این مقدار کالا توسط هفت هزار و 586 دستگاه ناوگان باری از این بندر به سایر نقاط کشور حمل شده است که از لحاظ تعداد سفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته با چهار هزار و 514 دستگاه رشد 68 درصدی تعداد سفر برخوردار بوده است.

وی گندم، برنج و ذرت را عمده کالاهای حمل شده در این مدت از مبدا چابهار به سایر نقاط کشور عنوان کرد و اظهار داشت: تلاشگران حمل و نقل به ویژه رانندگان گمنام و بی ادعا، تمام تلاش خود را جهت حمل کالاهای اساسی و رفع نیاز مردم به کار می گیرند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره به مشوق های پیش بینی شده برای ناوگان حمل و نقل عمومی حمل بار کالاهای اساسی از بندر چابهار گفت: علاوه بر افزایش 30 درصدی سهیه سوخت، مقرر شده است به منظور جذب ناوگان به این بندر مهم برای حمل کالای اساسی، به ازای هر سه بارنامه مربوط به حمل این قبیل کالاها، یک حواله لاستیک خارج از نوبت برای ناوگان صادر گردد.

باقری بندر چابهار را از مهمترین بنادر ایران دانست و افزود: این بندر به دلیل دسترسی به آب های آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند از موقعیت استراتژیک در کریدور های بین المللی برخوردار بوده و یکی از با صرفه ترین مسیرها برای صادرات، واردات و ?ترانزیت کالا است.

وی همچنین از حمل 31 هزار و 924 تن سیفی جات با هزار و 523 دستگاه ناوگان باری از ابتدای بهمن 98 تا 15 فروردین ماه خبر داد و تصریح کرد: هنداونه با 30 هزار و 228 تن، پیاز با 962 تن و موز 646 تن بیشترین سیفی جات حمل شده این مدت در استان را تشکیل می دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید