ساخت سیستم یونیزه کننده هوا برای ضدعفونی کردن محیط

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود همدانیان، رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه کاشان گفت: این دستگاه با یونیزه کردن هوا باعث ضد عفونی کردن محیط می‌شود.

همدانیان با اشاره به اینکه خاصیت اکسیدکنندگی هوای یونیزه باعث میکروب‌زدایی، گندزدایی و ضدعفونی شدن محیط می‌شود، اظهار کرد: ضدعفونی کنندگی و گندزدایی با هوای یونیزه به علت ماهیت گازی شکل آن می‌تواند به صورت کامل تمامی سطوح غیرقابل دسترس و قابل دسترس را پاکسازی کند.

وی خاطرنشان کرد: اکسیژن فعال می‌تواند با قابلیت اکسید کردن و پخش در فضا و همچنین خاصیت میکروب‌زدایی و گندزدایی به ضدعفونی کردن محیط بپردازد و مانع باقی ماندن کرونا این مهمان ناخوانده بر روی سطح، اشیاء و فضاهای سرپوشیده پرتردد شود.

وی توان مصرفی دستگاه را ۳۰۰ وات عنوان کرد و افزود: این دستگاه با میزان تولید اکسیژن فعال ۰ تا ۱۰ گرم در ساعت، دارای سیستم دمنده با امکان تنظیم دبی خروجی، سیستم کنترل میزان تولید اکسیژن فعال، نشانگر دیجیتال پارامترهای دستگاه و استفاده از تکنولوژی پلاسمای سرد است.

رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: حال با توجه به حضور ویروس کرونا در کشورمان و از طرفی اهتمام مسوولان و دست اندرکاران به پاکسازی محیطی از ویروس، بهره‌گیری از این دستگاه می‌تواند ثمرات بسیاری را برای سلامت مردم کشورمان به دنبال داشته باشد.

همدانیان اظهار کرد: پاکسازی کامل و دقیق محیط‌های عمومی همانند مترو و اتوبوس‌ها، میکروب‌زدایی اتاق‌های بیمارستانی، ضدعفونی کردن محیط‌هایی همانند تالارها و سالن‌های همایش‌ها و سینماها، گندزدایی محیط‌های سرپوشیده پرجمعیت، اهتمام به پاکسازی و تصفیه هوای مکان‌های عمومی همانند بقاع متبرکه و مساجد، ضدعفونی کردن محیط‌های ورزشی و سالن‌های آرایشگاهی، مدارس و دانشگاه‌ها، ساختمان‌های اداری و دولتی و … می‌تواند به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و راهکار تمامی این موارد نیز از طریق این چنین دستگاه‌هایی قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید