مدیرعامل بانک ملی: سککوک معاملات را شفاف می‌کند

مدیرعامل بانک ملی

مدیرعامل بانک ملی ایران سامانه کشوری کسب و کار موسوم به “سککوک” را ابزاری برای ایجاد شفافیت در معاملات تجاری و فرصتی ویژه برای کسب و کارها دانست.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا حسین‌زاده در نشست “کارگاه نیم روزه آموزشی، کارشناسی و همفکری سامانه سککوک” که با حضور اعضای هیات مدیره، معاونان و روسای ادارات کل بانک در اداره کل آموزش برگزار شد، با تاکید بر اینکه سککوک یک ابزار اعتباری است، اظهار کرد: با این سامانه محل دقیق هزینه‌کرد اعتبارات مشخص می‌شود و بدین ترتیب می‌توان شاهد شفافیت در معاملات بود.
وی با بیان اینکه معرفی سامانه سککوک از سوی بانک ملی ایران می‌تواند فرصتی ویژه در بازار کسب و کار برای فعالیت آن‌ها بدون واسطه و بر اساس مدل تجارت به تجارت B2B باشد، تصریح کرد: هدف بانک ملی ایران از راه‌اندازی سامانه کشوری کسب و کار، ارتقا و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی است و صاحبان بنگاه‌های تولیدی و خدماتی می‌توانند با عضویت در این سامانه، کالا، خدمات و محصولات خود را بدون واسطه عرضه کنند.
حسین زاده اظهار کرد: با توجه به لزوم ورود بانک ملی ایران به زنجیره‌های اقتصادی جدید و حرکت به سمت هوشمندسازی، سامانه سککوک می‌تواند با متنوع کردن مدل‌های کسب و کار، به عنوان ابزاری کارآمد برای این بخش عمل کند.
وی با یادآوری اینکه همه بانک‌ها می‌توانند از این سامانه کشوری استفاده کنند، افزود: سامانه سککوک که هدف آن تامین منابع واحدهای تولیدی و همچنین مصرف‌کننده‌های متعدد است، به نحوی طراحی شده که از منابع نقدی کمتر استفاده شده و بیشتر اعتبار در گردش باشد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید