مصرف بیش از 14 میلیون متر مکعب گاز در جایگاه‌های CNG کردستان

احمد فعله‌گری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اهمیت گاز طبیعی در صنعت حمل و نقل اظهار کرد: تقاضا برای انرژی در طول چند دهه گذشته افزایش بی سابقه ای یافته است که در بخش حمل و نقل نیز پس از نصب موتورهای گاز سوز روی خودروها، صنعت گاز طبیعی نقش بسیار مهمی در تامین سوخت بخش حمل و نقل ایفا می کند .

وی عنوان کرد: مزایای اقتصادی و زیست محیطی استفاده از گاز طبیعی نسبت به سایر سوخت های فسیلی و توسعه تکنولوژی مایع سازی گاز مورد توجه واقع شده است که نشان اهمیت گاز طبیعی در تمامی بخش ها دارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در خصوص تعداد جایگاه‌های CNG در استان افزود: در حال حاضر 52 باب جایگاه در سطح استان کردستان وجود دارد که پراکندگی آن‌ها در شهرستان های سنندج  15 جایگاه، سقز 8 جایگاه، بانه 4 جایگاه، دیواندره 4 جایگاه، بیجار 3 جایگاه، مریوان 4 جایگاه، کامیاران 4 جایگاه، قروه 3 جایگاه، دهگلان 2 جایگاه، سروآباد 2 جایگاه و در شهرهای دزج و سریش آباد شهرستان قروه و موچش شهرستان کامیاران نیز هرکدام یک جایگاه در حال ارائه خدمات است.

وی با اشاره به مصرف خرداد ماه جایگاه های CNG استان بیان داشت : با جمع آوری مصرف در 49 جایگاه فعال در سطح استان کردستان کنتورهای نمایشگر عدد 14 میلیون و 528 هزار و 660 متر مکعب را نشان می دهد که با مقایسه با مصرف سال گذشته نشانگر افزایش مصرف گاز طبیعی در این بخش است .

وی یادآور شد : در خرداد ماه سال 98 مصرف کل جایگاه های CNG استان 13 میلیون و 626 هزار متر مکعب بوده است

لازم به ذکر است در خرداد ماه از تعداد 52 جایگاه موجود در استان کردستان مصرف 49 جایگاه ثبت و 3 جایگاه مصرفی نداشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید