نوسازی ۷۰۰ دستگاه سواری کرایه تا پایان امسال

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی امروز در مراسم تحویل خودروهای نوسازی ناوگان کرایه بین شهری اظهارکرد: امروز نمایندگانی از رانندگان استان‌های کشور به شکل نمادین، کلید ماشین‌ها را تحویل گرفتند که نماد حرکت مثبت و تحقق اهدافی است که برای آن سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: برای ما به عنوان مسئول حمل و نقل کشور هم ایمنی خودروها و الزامات ایمنی و هم تامین و توسعه زیرساختها و راهها از نظر استاندارد و ایمنی حائز اهمیت است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگرچه در موضوعات اعلام شده مشکلاتی به دلیل شرایط کرونا و کمبود منابع مالی وجود داشت، اما در این سال‌ها تلاش بر این بود تا با استفاده حداکثری نسبت به بهینهسازی و توسعه زیرساخت، بهسازی و توسعه ناوگان در همه مدهای حمل و نقل اقدام موثری انجام بشود.

اسلامی با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم طول خطوط ریلی ٥٠ درصد افزایش یافته است، گفت: همچنین در این بازه زمانی طول آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها نیز افزایش مناسبی داشت و تا پایان دولت آزادراه‌های کشور به بیش از ٢٢ هزار کیلومتر خواهد رسید.

وی گفت: از ٢٨ هزار خودرویی که در این عرصه فعال است، عمر متوسط آن‌ها ١١ سال است. به لحاظ قانونی عمر ناوگان ١٠ سال عنوان شده است و هم اکنون با شور و شوق برای نوسازی ناوگان فعالیت میکنیم.

اسلامی ادامه داد: امسال ٧٠٠ دستگاه خودرو تا پایان سال تحویل میشود و بقیه نیز تا پایان سال آینده تحویل خواهد شد. این نشان می‌دهد سن ناوگان به راحتی به زیر سن مجاز خواهد رسید و این نهضت ادامه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جابه‌جایی ٢٨ میلیون مسافر در سال و ٧.٥ میلیون سفر در سال، نشان از ارتقای کیفیت دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به منابعی که سازمان راهداری فراهم کرده است، ٧٠ درصد از تسهیلات نوسازی خودروها از طریق تسهیلات بانکی انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید