پذیرش نخستین صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در فرابورس

به گزارش ایسنا، در هفتاد و سومین نشست خبری یک دیدار یک عرضه که به منظور معرفی ظرفیت‌های یک صندوق سرمایه‌ گذاری به صورت آنلاین برگزار شد، سلمان خادم المله – مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین – با بیان این‌که این صندوق سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت در فرابورس ایران قابل معامله است، اظهار کرد: حداقل سود این صندوق ۲۰ درصد خواهد بود. صندوق‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت مانند صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، اما مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که این صندوق سرمایه‌ گذاری اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است که در فرابورس معامله می‌شود، اظهار کرد: معاملات ثانویه این صندوق از طریق فرابورس امکان‌پذیر است و سرمایه‌ گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها یا از طریق همین معاملات برخط واحدهای این صندوق را بخرند.

خادم المله در ادامه در مورد مزایای این صندوق توضیح داد: از مزایای این صندوق می‌توان به سود روزشمار حداقل ۲۰ درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به صورت آنلاین و غیره اشاره کرد. البته احتمال حذف بازارگردان در این صندوق وجود دارد. همچنین از دیگر مزایای این صندوق معافیت مالیاتی آن است.

به گفته او، امروز هر واحد از سهام این صندوق ۱۰ هزار و ۲۷۱ ریال کشف قیمت شد و معاملات این صندوق از فردا شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه حداقل سرمایه صندوق ۱۰۰ میلیارد ریال است، ادامه داد: ارزش اسمی هر واحد سرمایه گذاری نیز ۱۰ هزار ریال و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار نیز ۱۰۰ میلیون واحد است.

خادم المله از درخواست افزایش سقف صندوق خبر داد و گفت: در مرحله‌ اول سقف صندوق از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین از بورسی شدن تامین سرمایه امین خبر داد و گفت: سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش این شرکت در بورس برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید