پرداخت تسهیلات اشتغال به حدود ‌۹ هزار طرح در مناطق روستایی سیستان و بلوچستان

ماندانا زنگنه در نشست بررسی ارزیابی آخرین وضعیت جذب تسهیلات روستایی استان که با حضور بانک های عامل برگزار شد اظهار داشت: برای هشت هزار و ۹۴۷ طرح به منظور اشتغال روستاییان‌ استان در بانک های عامل قرارداد منعقد شد که هشت هزار و ۹۲۷ طرح با پرداخت چهار میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۰ میلیون ریال موفق به دریافت تسهیلات از بانک های کشاورزی،‌ پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کار آفرینی امید شدند.

وی ادامه داد: زمینه اشتغال ۱۴هزار و ۲۸۰ نفر با اعطای این تسهیلات در مناطق روستایی سیستان و بلوچستان فراهم‌ شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان امسال در معرفی طرح های اشتغال پایدار روستایی‌ به بانک های عامل رتبه اول و در پرداخت تسهیلات رتبه سوم را از آن خود کرد.

زنگنه با بیان اینکه ضروری است تدابیر لازم برای جذب بهینه و هدفمند مرحله پنجم تسهیلات که به زودی به استان اختصاص می یابد اندیشیده شود، تصریح کرد: سهم پیش بینی شده برای استان برای طرح های اشتغالزایی روستایی ۶۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم بتوانیم تمامی این تسهیلات را با توجه به نیاز استان جذب کنیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به رفع مشکلات سیل زدگان سیستان و بلوچستان بیان کرد: به آن دسته از طرح های اشتغالزایی که در مناطق سیل زده استان دچار خسارت شده اند تسهیلات اعطا می گردد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات صفر درصد به باغات خسارت دیده از سیل در منطقه زرآباد کنارک اختصاص یافته و درحال پرداخت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید