امام جمعه یزد: تحقیقات عمیق مانع بدعت در زمینه امور دینی می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز یکشنبه در نشست بنیاد غدیر یزد با تاکید بر جلوگیری از ایجاد تحریف در آیین‌های عید غدیر افزود: تا کنون برای بیان دقیق واقعه غدیر فعالیت های خوبی در حوزه فرهنگی و آموزشی انجام گرفته ولی بخاطر عظمت و نقش آن در تاریخ هنوز جای کار بیشتر در این زمینه وجود دارد و باید اقدام های جدی تری انجام گیرد.
وی تصریح کرد: ولایت حضرت علی (ع) به دور از اجتهاد شخصی است و تمام اعتقاد شیعه بر اساس قرآن کریم و روایات پیامبر(ص) است بنابراین بیان صحیح این اعتقاد به جامعه یک ضرورت است.
ناصری بیان داشت: اهمیت واقعه غدیر و موضوع حدیث ثقلین هنوز به درستی در فعالیت های فرهنگی تبیین نشده و همه نهادهای فرهنگی و تبلیغی در قبال آن مسئول هستند.
وی ادامه داد: واقعه غدیر در آموزه های دینی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با یک حرکت تحقیقی برای اقشار مختلف مردم به ویژه معلمان که در ارتباط با جوانان هستند، تبیین شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از برگزاری جشن های غدیر توسط مردم و دستگاه های فرهنگی یزد قدردانی و بر تداوم آنها تاکید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد نیز گفت: باید با برنامه های مناسب فرهنگی در طول سال، چهره زیبای اسلام و تشییع را معرفی کنیم.
محمدعلی طالبی افزود: از راه های مناسب برای جذب دیگران به اسلام و ارزش های الهی، زمینه سازی است و جشن های مختلف و تبیین واقعه بزرگ غدیر در این عرصه نقش آفرین است .
وی تصریح کرد: هماهنگی و همکاری برای برگزاری جشن های واقعه غدیر در سطح استان با همکاری دستگاه های مختلف و فرمانداری‌ها ضروری است.
طالبی بیان داشت: برای تحقق شادی مردم ظرفیت‌های زیادی در مسائل دینی و فرهنگ اسلامی ما وجود دارد که یکی از مهمترین آنها عید سعید غدیر و جشن های آن است .
سرهنگ علی استادی معاون اجرایی سپاه الغدیر یزد نیز از بازسازی واقعه غدیر در ابرکوه، تفت، یزد، میبد و زارچ در سالجاری خبر داد.
ویژه برنامه های عید سعید غدیرخم در استان یزد با حضور گسترده اقشار مختلف ولایتمدار برگزار می شود.
7536/ 6014/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: کاظم شاملوانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید