تشکیل اساسنامه خانه مطبوعات آغازراه ساختارسازی درحوزه مطبوعات خراسان شمالیرضا رضایی یکشنبه در جمع خبرنگاران فاروج اظهار داشت: گرفتن مشاوره از بخش تخصصی هر حوزه با هدف کیفی تر کردن فعالیت ها در بخش های مختلف فرهنگی و هنری انجام شده و به حوزه رسانه هم در سطح استان رسیده است که گام نخست آن تشکیل اساسنامه خانه مطبوعات بود.
وی با قدردانی از تلاش خبرنگاران شهرستان ها بویژه شهرستان فاروج بیان داشت: خراسان شمالی جز 10 استان برتر در حوزه تشکیل اساسنامه خانه مطبوعات بود در حالی که 8 استان در به سرانجام رساندن این ساختار منسجم بودند.
رضایی، برگزاری نمایشگاه مطبوعات برای نخستین بار در استان را با هدف معرفی ظرفیت های رسانه ای استان برشمرد و گفت: در حوزه تخصصی برنامه های مختلفی از جمله، آموزش و توسعه رسانه ها ( ارتقای تعداد نشریات و خبرگزاری ) در دستور کار قرار داده ایم و امیدواریم خبرنگاران هم با عضویت در سامانه رسانه ها، به این روند کمک کنند.
وی حرفه ای گری در حوزه مطبوعات و رسانه ها را زمینه ساز رشد و توسعه رسانه های استان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با تعامل سازنده در حوزه مطبوعات ورسانه ها شاهد ارتقا وضع موجود در این بخش باشیم.
رضایی، خبرنگاران را سفیران آگاهی و اطلاع رسانی برشمرد و افزود: به رغم محدودیت های موجود، خبرنگاران استان به شایستگی توانسته اند ایفای نقش کنند و رسالت خبرنگاران شهرستان ها بیشتر بوده است.
وی افزود: امسال در حوزه تقویت جایگاه خبرنگاران شهرستان با برگزاری دروه ها و برنامه های آموزشی تلاش بیشتری می شود.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد شهرستان فاروج هم گفت: تعامل خبرنگاران شهرستان با دستگاه ها برای تولید محتوا در رسانه ها موثر بوده است.
جواد نظری اظهار داشت: هیچ کدام از خبرنگاران شهرستان بیمه نیستد وامیدواریم با تسهیل روند بیمه شدن آنان، از امنیت شغلی حداقلی برخودار شوند.
در این نشست ضمن بیان نظرات خبرنگاران، با اهدا لوح و هدیه نقدی از خبرنگاران شهرستان فاروج قدر دانی شد.
انجمن خبرنگاران فاروج با عضویت 4 نفر یکی از 8 انجمن فعال فرهنگ وارشاد شهرستان است.
7187/ 6042 خبرنگار: مرضیه مهربان** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید