مسابقات قرآنی همسران و فرزندان کارکنان نیروی زمینی ارتش در مشهدفرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به خبرنگار ایرنا گفت: ارتش به عنوان کلمه طیبه، روحیه و نشاط خود را از چنین مجالس قرآنی دریافت می کند.
امیر سرتیپ دوم رضا آذریان افزود: ترویج فرهنگ قرآنی یکی از رویکردهای اصلی نیروی زمینی ارتش است و بر همین اساس برنامه های متنوعی در طول سال برگزار می کند.
وی با بیان اینکه هر سال افراد بیشتری در مسابقات قرآنی شرکت می کنند، خاطر نشان کرد: بعد از برگزاری مسابقات قرآنی در میان یگان های نیروی زمینی ارتش افراد برتر آن در هفدهمین دوره مسابقات قرآنی همسران و فرزندان کارکنان نیروی زمینی ارتش نیز شرکت کردند.
وی افزود: افزایش تعداد حافظان و قاریان قرآن در ارتش و یگان ‌های نیروی زمینی آن چشمگیر و قابل توجه است.
فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: توجه به موضوعات قرآنی می تواند شرایط مناسبی را در کنار افزایش توان رزمی نیروی ارتش فراهم کند و بر همین اساس به این موضوعات توجه ویژه می شود.
در این رقابت‌ها 280 نفر که منتخبان منطقه‌ ای این رقابت ‌ها شامل همسران و فرزندان کارکنان نیروی زمینی ارتش هستند به همراه بانوان شاغل در نیروی زمینی ارتش در رشته ‌های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ 5، 10، 15، 20، 25 جزء و حفظ کل قرآن کریم و ‌رشته تفسیر و مفاهیم سطح 1 و 2 و اذان (ویژه پسران) به رقابت می‌ پردازند.
هفدهمین دوره مسابقات قرآنی همسران و فرزندان کارکنان نیروی زمینی ارتش تا 24 مرداد ماه ادامه دارد.
7498 / 6053 خبرنگار: توحید آرش نیا ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید