امام جمعه اصفهان: رصدخانه فرهنگی اصفهان هزینه ها را کاهش دهدرصدخانه محلی است که در آن از اطلاعات گذشته، برای امروز و آینده‌ای بهتر استفاده می‌شود در نتیجه با راه اندازی رصدخانه نحوه استفاده درست، به روز و بهینه از اطلاعات و بهره برداری از آن توسط مدیران شهری برای ساخت شهری بهتر ، تسهیل می شود.
به گزارش ایرنا، دفتر امام جمعه اصفهان روز چهارشنبه به نقل از آیت‌الله سید یوسف طباطبایی ‌نژاد اضافه کرد: همچنین باید تلاش شود تا در قالب طرح رصدخانه فرهنگی اصفهان، بانک اطلاعاتی خوبی در بخش‌های مختلف تشکیل شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان که در دیدار با اعضای ستاد اجرایی رصدخانه فرهنگی استان اصفهان سخن می گفت از این طرح استقبال کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه طرح رصد خانه فرهنگی در شورای فرهنگی عمومی استان اصفهان مطرح شده است، گفت: اگر بخواهیم برنامه خوبی در حوزه فرهنگی داشته باشیم، باید شناخت خوبی از وضع موجود داشته باشیم.
حجت‌ الاسلام و المسلمین حبیب ‌رضا ارزانی افزود: در شورای فرهنگ عمومی استان بنابر این شد تا طرح رصدخانه فرهنگی اجرا شود یعنی در رصدخانه فرهنگی، وضع موجود شناسایی و مشخص شود که هر نهاد مسئول، چه فعالیت‌ها و موضوعات ثبت شده و ثبت نشده را دارد.
وی ادامه داد: این اطلاعات در یک مرکز رصد، تجمیع می شود و اطلاعات آن برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی به صورت طبقه بندی در اختیار نهادهای مختلف قرار می گیرد.
وی، اجرای این طرح را در کشور، بی نظیر دانست و گفت: یک شورای برنامه ریزی از دل رصد خانه فرهنگی انتخاب می‌شوند تا کارها را ساماندهی کنند.
به گفته وی تا کنون بهترین فعالیت‌های رصد فرهنگی در سطح محله های اصفهان توسط شهرداری اصفهان انجام شده و ظرفیت‌ها و نیازهای هر یک از محله ها مشخص شده است.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان، تاسیس رصدخانه فرهنگی اصفهان برای شناخت مسائل فرهنگی و اجتماعی و شناسایی وضعیت موجود مولفه ها و جریان های فرهنگی شهرها و روستاهای استان در دستور کار قرار گرفته است.
مقرر است جلسه های شورای برنامه ریزی این رصدخانه به‌صورت مداوم تشکیل و نتایج این دیده‌بانی و رصد به شورای فرهنگ عمومی استان منتقل شود.
در راستای این طرح، رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان اردیبهشت امسال در کلانشهر اصفهان از سوی شهرداری افتتاح شد.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید