آموزش و پرورش اساس توسعه و پیشرفت جوامع استبه گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز یکشنبه در جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در خانه معلم کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش در راس همه کارها قرار دارد و باید نگاه ویژه ای به آن داشت.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش امروز وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارد، افزود: تربیت دانش آموزان انقلابی با تفکری اسلامی از جمله این وظایف است که بر دوش معلمان قرار دارد.
آیت الله علما همچنین با اشاره به اثرپذیری بالای کودکان، نوجوانان و جوانان، خاطرنشان کرد: این افراد سال های طولانی تحت تربیت و تعلیم آموزش و پرورش و معلمان قرار دارند و باید بتوانیم مسیر درستی برای زندگی آن ها انتخاب کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت درست دانش آموزان باعث می شود تا افرادی مثل قاسم سلیمانی ها که امروز به افتخار جهان اسلام تبدیل شده، تربیت شوند.
وی تصریح کرد: آینده کشور به افرادی مانند قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم نیاز دارد تا دشمنان اسلام و انقلاب متوجه شوند شیرمردانی در این سرزمین وجود دارند که حاضرند جان شیرین خود را فدای اسلام و کشور کنند.
آیت الله علما ادامه داد: این وظیفه آموزش و پرورش و معلمان دلسوز ماست که دانش آموزان را متعهد و انقلابی بار بیاورند تا کشور از گزند دشمنان مصون بماند.
امام جمعه کرمانشاه گفت: اگر امروز دانشمندانی داریم که تاسیسات انرژی هسته ای را ایجاد کردند و موشک برای دفاع از کشور ساختند روزگاری سر همین کلاس های درس معلمان خودمان نشستند.
وی در پایان با اشاره به نزدیکی زمان بازگشایی مدارس، از معلمان خواست با صبر و حوصله و خویشتن داری به کار تعلیم و تربیت آن ها مشغول شده و سعی کنند مطابق دستورات دینی و اسلامی با آن ها برخورد نمایند.
در استان کرمانشاه 325 هزار دانش آموز در چهار هزار و 600 مدرسه مشغول به تحصیل هستند.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید