رادیو همواره منعکس کننده رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان بوده استبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت صدا، نسرین آبروانی این مطلب را در دیدار با سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی کل کشور عنوان کرد.
وی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شبکه های رادیویی در خصوص دفاع مقدس افزود: رادیو در قالب های مختلف توانسته اقدامات صورت گرفته را بازگو کند، از سویی ایران با 6 هزار و 555 کیلومتر مرز خاکی و 2 هزار و 700 کیلومتر مرز دریایی دارای مرزهایی با شرایط مختلف است که همیشه این بخش راهبردی مورد توجه معاونت صدا است و برنامه های مختلف و متنوعی در این زمینه تولید و منتشر می شود که از جمله می توان به آثار نمایشی فاخر مانند سریال «پرندگان مسافر» که و به موضوع قاچاق چوب می پردازد و یا نمایش فاخر «مروارید» که در رابطه با دفاع از مرزهای آبی است اشاره کرد که با اقبال خوبی روبرو شد است.
ابروانی ادامه داد: در حوزه کلام نیز سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با شهدای مرزبان، فعالیت های مرزبانی، مصاحبه هایی از فرماندهان مرزبان غرب کشور و خانواده شهدای مرزبان نیز از این موارد است.
فرمانده مرزبانی کشورنیز در این دیدار با اشاره به اهمیت رسانه ها و رادیو گفت: باید به رئیس رسانه ملی تبریک بگویم که فردی شایسته سکانداری معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.
سردار قاسم رضایی ادامه داد: ایشان وهمکارانشان همیشه موضوعاتی که آرمان های انقلاب اسلامی در ان ها مطرح است را تبیین می کنند. هر چند که امروزه رسانه های مختلفی در دسترس مردم قرار دارند اما کماکان رادیو به خاطر مزیت های مختلف مانند کم هزینه بودن امکان انتشار مناسب را دارد.
وی ادامه دا: شما می توانید برخی فرمایشات مقام معظم رهبری که در حقیقت به عنوان آینه تمام نمای همگان است را در قالب های مختلف تشریح و در اختیار عموم قرار دهید.
مسلما این موضوع از توانمندی های رسانه شما است. رسانه و رادیو همانطور که در ایام دوران دفاع مقدس مشکلات مختلفی از قبیل دوری از خانواده ها به نحو موثری پوشش دهند می توانند همین تجربه ارزشمند را با به تصویر کشدن مرزبانانی که مدتها از خانواده خود به دور هستند محقق سازند.
سردار رضایی افزود: تصور اینکه خانواده ای صدای پدر یا همسر خود را از فاصله های بسیار و از طریق مانند رادیو بشوند، حس افتخار و عزت و آرامش را برای وی و اطرافیان به ارمغان می آورد.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید