روحانیت نقش اساسی در دوام انقلاب اسلامی داردبه گزارش خبرنگار معارف ایرنا از سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی در نشستی که امروز (چهارشنبه 15 شهریور ماه) برگزار شد، گفت: اصحاب انقلاب اسلامی به هر میزان جلوتر می‌رود و جایگاهش رفیع‌تر می‌شود، دشمنی با آن نیز بیشتر می‌شود بر همین اساس جمهوری اسلامی به دیده‌بان‌های بیشتری نیاز دارد تا دشمنان به اهداف شومشان نرسند.
وی افزود: یکی از جایگاه‌هایی که امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران از آن نام بردند بحث حوزه‌های علمیه است که از دیرباز مورد هجمه دشمنان اسلام و مسلمین بوده است بنابراین اگر این توقع از حوزه‌های علمیه وجود دارد و دشمنی با او وجود دارد باید حوزه‌های علمیه، حوزه تراز انقلاب باشد.
رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور عنوان داشت: آن نفوذی که رهبر معظم بیان می‌کنند حوزه علمیه نیز از آن مستثنا نیست و برخی از دشمنان درصدد نفوذ به این نهاد هستند تا آن را دچار مشکلاتی کنند.
وی گفت: امروز نقش روحانیت در حوزه‌های علمیه، نقش بی بدیلی بوده است و در ادوار 38 ساله پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت پیشگام‌تر از دیگر اقشار بوده است؛ به طور مثال در یک روز عملیات کربلای چهار بیش از 145 تن از طلاب و روحانیون به شهادت رسیدند و این نشان از جایگاه روحانیت دارد.
حجت‌الاسلام گواهی تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در نظر دارد این مسیر را با دوام و قوام بیشتری ادامه دهد از این رو در چهار استان قم، اصفهان، خراسان و تهران بسیج اساتید حوزه‌های علمیه راه اندازی شده است و امید که تا پایان سال این تعداد به صورت چشم گیری افزایش یابد همچنین فعالیت طلاب بسیجی در بیش از هزار پایگاه بسیج طلاب در حوزه‌های علمیه قابل تقدیر است، فعال کردن بسیج نخبگان و موسسات تحقیقاتی که در سراسر کشور از حوزه‌های علمیه است از عمده اهداف سازمان بسیج طلاب به شمار می‌رود.
وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور بر آن است تا آن را به سرانجام برساند این است که بتوانیم یک ساماندهی‌ای داشته باشیم از همه روحانیون رزمنده که در جبهه های جنگ حضور داشته‌اند. تیپ امام صادق(ع) یکی از تیب‌های رزمی و تبلیغی‌ای است که جایگاه خواصی در دفاع مقدس داشت و ما باید تعریف درستی از ان داشته باشیم.
رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور با اشاره به فعال کردن گردان امداد و نجات بسیج طلاب و روحانیت کشور در کنار سایر حوزه‌ها و بخش‌ها گفت: در تلاش هستیم تا گردان‌ها چند هزار نفری از روحانیون تشکیل دهیم از جمله؛ ما چند گردان امداد و نجات برای حوادث غیر مترقبه اماده کنیم تا برای تقویت روحیه بازماندگان و غیره در کنار سایر بخشها حضوری فعال داشته باشد ما در آینده شاهد درخشش این سازمان خواهیم بود.
وی افزود: کاروان‌های راهیان نور از رویش‌های انقلاب اسلامی است و حضور روحانیت و طلاب جوان فضایی را در کنار صفوف راهیان نور ایجاد کرده است، سفر سه روزه طلاب در کنار جوانان می‌تواند فرصت خوبی را برای طلاب فراهم کند.
گواهی اظهار داشت: امروز با داشتن 150 هزار بسیجی طلبه می‌توان مسائل مختلف را در کشور فرهنگ سازی کرد و طلاب به عنوان هسته‌های فرهنگی به وظیفه ذاتی طلبگی خود عمل کنند و در استانه محرم بتوانند در برگزاری عزاداری‌های سنتی و ترویج فرهنگ انقلابی تلاش کنند و مؤثر واقع شوند.
رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در پاایان از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت افزایی برای 400 طلبه خواهر و 300 تن از طلاب برادر خبر داد.
فراهنگ**1003**1540**1823
دریافت: محمدرضا جعفرملک**انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید