یادواره 42 شهید کارمند مهاباد برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد روز چهارشنبه در این یادواره گفت: شهدا وظیفه خود را بی منت و بطور کامل انجام دادند که باید رفتار و اهداف آنان را سرلوحه و چراغ هدایت زندگی خودمان قرار دهیم.
ایرج شجاعی با اشاره به اینکه از وصیت نامه شهدا درس های زیادی می توان گرفت، افزود: خدمت خالصانه به مردم و دعا برای امام راحل پیام های شهداست که معنای آن خدمت به مردم و اطاعت از رهبری و حراست از ولایت فقیه است.
شجاعی با اشاره به شهادت باهنر و رجایی گفت: به رغم شهادت همزمان 2 مقام ارشد کشور در زمان جنگ، با علت وجود رهبری و حمایت مردم به نظام خدشه ای وارد نشد.
فرمانده قرارگاه امام سجاد(ع) و سپاه شهرستان مهاباد نیز با اشاره به مقام و جایگاه والای شهدا در جامعه گفت: هر چه داریم از شهداست و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
سردار دلاور رنجبرزاده همچنین با اشاره به شهادت شهید حججی از شهدای حرم گفت: امنیت و اقتدار نظام مدیون این شهیدان است که بر این اساس باید آن را به نسل های آینده منتقل کرد.
وی افزود: منشاء پیشرفت های اقتصادی، سیاسی و نظامی خون شهداست که باید راه آنان الگو و سرمشق همگان باشد.
وی افزود: باید فعالیت های فرهنگی برای معرفی شهدا مورد توجه باشد به خصوص در دانشگاه ها و آموزش و پرورش دانشجویان و دانش آموزان با شهدا انس داشته باشند.
همچنین در پایان این مراسم از خانواده های شهدای کارمند شهرستان مهاباد تجلیل شد.
شهرستان مهاباد 764 شهید را تقدیم انقلاب کرده است.
این شهرستان با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید